Atalarının yaşadığı toprakları görmek için geldiler; Kemençe ile karşılandılar!

Yunanistan’dan çıkarak dedelerinin yaşadığı topraklara gelen 40 kişilik turist kafilesi, Şebinkarahisar Kent Meydanında Şebinkarahisar Kaymakamı Yasin Ardıç ve Belediye Başkanı Ömer Şentürk tarafından karşılandı. Çocukların halk oyunları gösterisiyle karşılanan turist kafilesi daha sonra hep birlikte horon oynadı. 
“BİZ KOMŞUYUZ O YÜZDEN BURAYA GELDİĞİNİZ İÇİN ÇOK MUTLU OLDUK”Kent Meydanında turistlerle sohbet eden Kaymakam Yasin Ardıç, “Biz burada ev sahibiyiz, sizleri burada ağırlamaktan onur duyduk. Büyük dedeleriniz buradan göç ettiler Yunanistan’a yerleştiler. Biz de hala aynı kültürü, aynı değerleri yaşatıyoruz. Biz komşuyuz, o yüzden buraya geldiğiniz için çok mutlu olduk. İnşallah bizde bu ziyarete binaen ilçe kaymakamı ve belediye başkanı olarak sizleri ziyarete gelmek istiyoruz.” dedi. 
TAMZARA DOKUMASI ÜRETİM ATÖLYESİNİ GEZDİLERŞebinkarahisar Kent Meydanında ilçenin yöresel ürünlerinin olduğu yiyecekler ikram edilen turistler daha sonra bu alandaki yöresel pazarı gezdi. Daha sonra Kadınlar Dokuyor Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini de ziyaret eden turistler, burada alışveriş yaptıktan sonra otele döndüler. 
İlçede 1 gün konaklayacak olan kafile ikinci gün programında ilçede Meryemana Manastırı ve Tamzara Mahallesini ziyaret ederek Amasya’ya hareket edecek.