Atatürk ve Erdoğan’a Hakaret Ettiği İddaa Edilen Şahıs Gözaltına Alındı!

Ulusal Medya ve Sosyal Medya hesaplarından, DEM Partisinin, Diyarbakır Sur’da seçimi kazanması sonrası gerçekleşen devir teslim töreni sırasında bir kişinin, duvarda asılı duran Ülkenin Kurucu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk ve şu an görevde olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği ve tabloların duvardan alınmasını istediği bir video paylaşıldı.
“Kaldırın bu kebrağların (p…venklerin) fotoğraflarını”DEM Partili yöneticiler Diyarbakır Sur Belediyesi makamına geldiklerinde, Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğraflarını işaret edip küfür ettiler! pic.twitter.com/kZQHOmUNol
— Mevzu (@m3vzu) April 20, 2024

Videonun gündeme düşmesinden sonra İç İşleri Bakanlığı’nın düzenlediği operasyon ile küfür ettiği iddaa edilen şahıs yakalanarak göz altına alındı.
Diyarbakır Sur Belediyesi Mazbata Töreni sonrasında, makam odasında bulunan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarına yönelik hakaret içeren sözler sarf eden U.G. adlı şüpheli, Diyarbakır Emniyet… pic.twitter.com/D8LGmhSNM2
— Ali Yerlikaya (@AliYerlikaya) April 20, 2024

İç İşleri Bakanı Ali Yerlikaya, Resmi X hesabından, şahsın göz altına alındığı videoya “Diyarbakır Sur Belediyesi Mazbata Töreni sonrasında, makam odasında bulunan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğraflarına yönelik hakaret içeren sözler sarf eden U.G. adlı şüpheli, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’müzce gözaltına alınmıştır” notunu düşerek paylaştı.