Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkan Adayı Şenlikoğlu “Birlikte Başardık, Yine Başaracağız”

Giresun Belediyesi’ni kurumsal bir yapıya dönüştürerek, mali disiplini sağlayan ve bütçeyi her yıl artırarak hizmet aşkıyla çalışan Başkan Şenlikoğlu, “Giresun’umuzun 150 yılı aşkın belediyecilik tarihinde yapılmamış hizmet seferberliğini son 5 yılda gerçekleştirdik.
Hizmet konusunda kimse bizimle yarışamaz, hatta bu konu tartışmaya dahi açık değildir. Çünkü bizim işimiz hizmet, gücümüz millettir. Pazar günkü tarihi seçimde aziz milletimizden alacağımız yeni yetki ile ustalık dönemini başlatacak, durmadan ve yorulmadan halkımıza hizmetkar olmaya devam edeceğiz” dedi.
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, hayata geçirdiği birbirinden önemli projelerle Giresun’u son 5 yılda Karadeniz’in parlayan yıldızı haline getirdi.
Gecesini gündüzüne katarak, Ankara ile Giresun arasında mekik dokuyarak halkın hizmetine sunduğu yatırımlarla Giresun’un makus talihini ve çehresini değiştiren Başkan Şenlikoğlu, yaptığı hizmetlerin yanı sıra beyefendiliği, mütevaziliği, samimiyeti ve her zaman halkın içinde bir başkan olmasıyla da gönülleri fethetti.
Giresun’un hem yerelde hem de genelde devlet desteklerinden daha fazla pay alabilmesi için varını yoğunu ortaya koyan Başkan Şenlikoğlu, her şeyin en iyisini hak eden hemşehrilerinin daha modern ve daha yaşanabilir bir şehirde yaşayabilmelerini sağlayabilmek için yaptığı özverili çalışmalarıyla da kamuoyunun büyük takdirini ve güvenini kazandı.
SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ BENİMSEDİKÖnceliğini halkın yaşam kalitesini yükseltmek için yapılan yatırımlara veren Başkan Şenlikoğlu, “5 yıllık hizmet dönemimizde Giresun’umuzu daha yaşanabilir ve çağdaş bir kent haline getirmek için kararlı bir şekilde çalıştık ve geniş bir yelpazede birçok önemli projeyi hayata geçirdik. Eğitim, sağlık, spor, kültür ve sanat alanlarında yaptığımız çalışmalarla birlikte vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini yükselttik. Gençlerin ve kadınların sosyal hayata daha aktif katılımını teşvik etmek amacıyla da önemli organizasyonlar düzenledik” dedi.
BİRLİKTE BAŞARDIK, YİNE BAŞARACAĞIZ“Kişilerin değil her zaman vatandaşlarımızın faydasına olacak çalışmaları gerçekleştirme gayretinde olduk. Göreve gelirken sözünü verdiğimiz projelerin yüzde 75’ini gerçekleştirdik, kalan yüzde 25’i devam ediyor. Giresun’umuzun 150 yılı aşkın belediyecilik tarihinde yapılmamış hizmet seferberliğini gerçekleştirdik. Hizmet konusunda kimse bizimle yarışamaz hatta bu konu tartışmaya da kapalıdır. Çünkü biz Giresun tarihinde ilkleri başardık.
İlimizde 2 milyar TL’yi aşkın sadece kendi kaynaklarımızla hizmet ürettik. Ankara destekleri ile birlikte hizmetlerimiz 6 milyar TL’yi buldu. Pandemi, sel ve deprem gibi ülkemizi etkileyen birçok olumsuz durumlara rağmen güzel şehrimizde hep birlikte dayanışma içinde hizmet ederek bugünlere geldik, bundan sonrada aynı kararlılıkla hizmetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.
1 NİSAN SABAHI YENİDEN “BİSMİLLAH” DİYECEĞİZBaşkan Şenlikoğlu, “Şimdi geldik 5 yılın hesabını vermeye. Bu hesabı da alnımız ak, başımız dik bir şekilde göğsümüzü gere gere veriyoruz. Milletimiz en iyi hakemdir. Bizim şehrimiz ve halkımız için yaptıklarımızın karşılığında sandıkta inanıyoruz ki vatandaşlarımız bir kez daha tercihlerini bizlerden yana, yani hizmet ve gönül belediyeciliğinden yana kullanacaktır. Bundan en ufak bir şüphemiz yok. Çünkü biz birlikte başardık, yine hep beraber başaracağız. Laf değil hizmet üretmeyi sürdüreceğiz.
İkinci dönemimiz artık ustalık dönemi olacak. Birinci dönemden devam eden projelerimizi ve 30 yeni projemizi ikinci dönemimizde halkımızın hizmetine sunacağız. Halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak gören bir anlayışın temsilcileri olarak 1 Nisan 2024 Pazartesi günü itibariyle bismillah diyerek, Giresun’umuza hizmet seferberliğimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.