Bulancakspor Genel Kurulu Yapıldı; Takım Divana Kaldı! Divan Başkanı O İsim Oldu

1926 Bulancakspor Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu, gündem maddelerini görüşmek üzere 26 Haziran 2024 Çarşamba günü Acısu Mahallesi Çobanoğlu Sokak’taki 1926 Bulancakspor tesislerinde saat 16:00’da yeterli çoğunluğun sağlanamamasının ardından 3 Temmuz Çarşamba günü aynı yer ve saatte çoğunluğa bakılmaksızın yapıldı.
Genel Kurulu Eski Başkan Emrullah Guguk YönettiGenel Kurul, eski başkan Emrullah Guguk’un yönetiminde gerçekleştirildi. Guguk, geride kalan dönemin değerlendirmesini yaptı.
“Değerli genel kurul üyeleri hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyor hoş geldiniz diyorum. 2023-2024 futbol sezonuna 2023 Temmuz ayından itibaren 2022-2023 döneminde çalışmış olduğumuz teknik hoca Mustafa Adam ile birlikte gerekli futbolcu profillerini etüt ederek transferlere başladık”Transfer Stratejisi ve Sezon Değerlendirmesi2023-2024 futbol sezonuna başlarken, teknik direktör Mustafa Adam ile birlikte transfer çalışmalarına başladıklarını belirten Guguk, transfer stratejilerinde öncelikli olarak yerel futbolculara ağırlık verdiklerini ifade etti. Takımın, Giresun ve ilçeleri kökenli futbolcularla kurulmasının arkasındaki amacın, milliyetçilik duygusuyla yerel futbolculardan daha fazla özveri ve başarı elde etme inancı olduğunu vurguladı.
Ancak, sezonun başlamasıyla teknik direktör ve futbolcular arasında yaşanan uyuşmazlıklar nedeniyle 3. haftadan sonra Mustafa Adam ile yollarını ayırmak zorunda kaldıklarını belirten Guguk, yeni teknik direktör olarak Ergun Ortakcı ve ekibiyle anlaştıklarını söyledi. Ortakcı’nın yönetiminde takım, ligde başarılı bir performans sergileyerek 24 müsabakada 18 galibiyet, 2 beraberlik ve 4 mağlubiyetle ligi 55 puanla ikinci sırada tamamladı.
Yeni Başkan Adayı ÇıkmadıGenel kurulda yeni başkan adayı çıkmadığı için 1926 Bulancakspor, divan yönetimine kaldı. Divan başkanlığı görevini Bahtiyar Sezer üstlendi.