Bulancak’ta Gözler Başkan Sıbıç’ta

1926 Bulancakspor’da yarınki kongre öncesi başkanlığa aday yok! Geçen sezon 3.Lig bileti kıl payı kaçmıştı
Geride kalan sezonda BAL Ligi’ni ikinci sırada tamamlayan 1926 Bulancakspor, 3.Lig özlemini ertelemek zorunda kalmıştı.
Eski Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın önderliğinde, Bulancak Belediye Başkan Yardımcısı Emrullah Guguk’un yönettiği kırmızı-beyazlı kulüp çıtayı yükseltmiş durumda.
Sezonu 61 puanla lider bitiren Çayelispor 3.Lig’e yükselirken, 1926 Bulancakspor 56 puanla ikinci sırada yer almıştı.
BAŞKAN SIBIÇ SÖZ VERMİŞTİBulancak Belediye Başkanlığı görevini yürüten, eski Bulancakspor başkanlarından Necmi Sıbıç, yerel seçim öncesi yaptığı paylaşımda, Bulancakspor’u 3.Lig’e çıkaracağının sözünü vermişti.
Belediye Başkanı Necmi Sıbıç, 29 Mart tarihinde instagram hesabından paylaştığı videoyla; “1 Nisan’dan sonra Bulancakspor’u yine ben şampiyon yapacağım. Profesyonel liglere ben ve arkadaşlarım çıkaracak. Taraftarlarımıza en kısa zamanda lokal yapacağım.” ifadelerini kullanmıştı.
Yıllar sonra şampiyonluk mücadelesi veren ve başarı çıtasını yükselten Bulancakspor’un üzerine koyarak devam etmesi, yeni sezonda da 3.Lig’e yükselmesi için gerekli adımların atılması bekleniyor.
KONGRE VAR, ADAY VAR MI?3 Temmuz 2024 Çarşamba günü (yarın) yapılacak genel kurulun ikinci toplantısı çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilecek.
Bulancakspor başkanlığı için adaylığını resmi olarak açıklayan bir isim olmazken, iş insanı Aydın Karataş’ın ismi başkanlık için geçiyor.
TARAFTARLARDA SABIR KALMADIKırmızı-beyazlı taraftarlar, 2024-2025 futbol sezonunda 1926 Bulancakspor’un yıllardır özlemini çektiği profesyonel lige çıkmasını istiyor. Bulancakspor’a gönül veren taraftarlar, takımın 3. Lig değil, 2. Lig’de bile oynayabilecek potansiyele sahip olduğunu vurguluyor.
1926 Bulancakspor, yeni sezonda hedeflerine ulaşmak için hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Taraftarlar, kulübün 3. Lig hasretini sona erdirmesini ve daha büyük başarılar için mücadele etmesini bekliyor.