Çanakçı Diyanet Gençlik Merkezi Açıldı

Açılışta konuşan Giresun İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay, Diyanet Gençlik Merkezlerinin gençlik hizmetlerinde etkinlik ve verimliliği artıracağını vurguladı.
Diyanet İşleri Başkanlığının genç yaşlı, kadın erkek toplumun her kesimine ulaştığını ifade eden İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay, “Gençler bir milletin geleceği, en büyük imkanı ve zenginliğidir. Gençliğine sahip çıkıp onları eğitimli ve güzel ahlaklı bir şekilde yetiştiren toplumlar geleceklerini inşa etmiş demektir.
Gençlik çalışmaları kapsamında kurulan Diyanet Gençlik Merkezleri, öğrencilerin sosyokültürel yaşamlarına ve akademik başarılarına katkı sağlamak amacıyla yürütülen çalışmaların, her türlü manevi danışmanlık ve dini rehberlik hizmetinin uygulandığı eğitim merkezleridir.
Gençlik çalışmalarına katılan Diyanet genç gönüllüleri ve gençlik hizmetlerinde görev alan personelimiz öğrencilerimize her türlü desteği vermek için elinden gelen tüm imkanları seferber etmektedir.
Bizlerde gençlerimizin, bilgi, ahlak, erdem, estetik, ruh güzelliği, adalet ve merhamet duygusuyla yetişmelerine katkı sunmak adına gençlik çalışmalarına çok önem veriyoruz.
Toplumumuzun geleceğe umutla bakabilmesi için insani erdemlerle donatılmış, her yönden iyi yetişmiş, ruhen ve bedenen dinamik bir gençliğin yetişmesi için yapılan tüm çalışmaları da takdirle karşılıyoruz” dedi.