Gazi Algül’ün Daveti ile Giresun Bürokrasisi Darıköy’deki İftar Programına Katıldı!

Gazi Özcan Algül’ün ev sahipliğinde gerçekleşen iftar programına; Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Milletvekili Prof. Dr. Nazım Elmas, Vali Yardımcısı Dr. Davut Sinanoğlu, İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Özgür Özer, Giresun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Modaoğlu ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Giresun Şube Başkanı Hayrettin Akgün dahil olmak üzere çok sayıda önemli isim katıldı.
İftar öncesinde ve sonrasında, Vali Serdengeçti, vatandaşlarla samimi sohbetler gerçekleştirerek onların görüş ve taleplerini dinledi. Bu buluşma, Vali Serdengeçti’nin vatandaşlarla iç içe olduğunu ve onların sesine kulak verdiğini gösterdi.
Yapılan dualar eşliğinde gerçekleşen iftar sonrası, Vali Serdengeçti vatandaşlara hitaben bir konuşma yaparak, Darıköylü vatandaşlarla Ramazan’ın bu güzel akşamında bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Darıköy sakinleri ise Vali Serdengeçti’nin ziyaretinden ötürü büyük mutluluk yaşadıklarını ve teşekkürlerini dile getirdiler.
Vali Serdengeçti: “Terörle mücadele gazilerimizden Özcan Algül’ün davetiyle Darıköy’de düzenlenen iftar programına katıldık. Bizi bir araya getiren, paylaşmanın huzurunu yaşatan Cenab-ı Hakk’a şükürler olsun.”
Gazi Piyade Er Özcan Algül, 08.08.1994 tarihinde Muş’un Korkut ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışma sonucu yaralanmış ve gazi unvanını almıştır. Bu iftar programı, onun ev sahipliğinde gerçekleşerek, toplumun farklı kesimlerini bir araya getirmiştir.
Program, katılımcılarla çekilen hatıra fotoğrafları ile son bulurken, bu buluşmanın Darıköy’de ve genel olarak Giresun’da Ramazan ayının ruhuna uygun bir birlik ve beraberlik örneği teşkil ettiği vurgulandı.