Giresun Görele’de Piyade Er Samet Tahmaz’ın Naaşı Toprağa Verildi

Kayseri 1’inci Piyade Komando Tugay Komutanlığı’nda görev yaparken hayatını kaybeden Piyade Er Samet Tahmaz için, 2 Nisan Salı günü Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın düzenlediği törenin ardından, cenazesi aynı gün akşam saatlerinde Kayseri’den memleketi Giresun’un Görele ilçesine getirildi.
3 Nisan Çarşamba günü öğle namazına müteakip İnanca Köyü Merkez Camii’nde düzenlenen cenaze namazıyla, Piyade Er Samet Tahmaz, son yolculuğuna uğurlandı. Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti’nin de katıldığı törende, İl Müftüsü Selçuk Kılıçbay tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehit asker, aile kabristanlığına defnedildi.
“Ahirete irtihal eden P. Er Samet Tahmaz’ı son yolculuğuna dualarla uğurladık. Merhum askerimize Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Ruhu şâd, mekânı cennet olsun” Vali Mehmet Fatih serdengeçtiVali Serdengeçti, cenaze töreninin ardından aileye Türk bayrağı ve askerin fotoğrafını takdim etti, taziyelerini iletti.
Cenaze ve defin törenine, askerin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Görele Kaymakamı Hamit Genç, Çanakçı Kaymakamı Mustafa Talha Aydın, Eynesil Kaymakamı Erkut Pamuk, Görele’nin Yeni Belediye Başkanı Hasbi Dede, askeri erkan ve yerel protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.