Giresun Merkez’de Tehdit ve Hakaretten Aranan Şahıs Yakalandı!

Giresun ilinin Merkez ilçesi Kemaliye köyünde, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından yürütülen Mercek-6 Operasyonu’nda, tehdit ve hakaret suçlarından hüküm giymiş ve 1 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan M.Ş. adlı şahıs başarılı bir operasyonla ele geçirildi. Şahıs, adli işlemlerin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
17 Nisan 2023 Pazartesi günü erken saatlerde başlatılan operasyon, Giresun Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT ekipleri tarafından titizlikle yürütüldü. Önceden belirlenen hedefler doğrultusunda yapılan planlama sonucu, M.Ş. isimli şahıs, Kemaliye köyünde bulunan evinde kıskıvrak yakalandı.
Yakalanan M.Ş., hemen jandarma tarafından gözaltına alındı ve yapılan sorgulamasının ardından adli makamlara sevk edildi. Mahkeme tarafından tutukluluk kararı verilen M.Ş., daha sonra Giresun Espiye L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi, burada hapis cezasını çekmek üzere tutulacak.
Bu operasyon, JASAT’ın suç ve suçluyla mücadeledeki etkinliğini ve bölge halkının güvenliği için gösterdiği çabayı bir kez daha ortaya koydu.