Giresun Üniversitesi’nde Unutulmaz Bir Etkinlik Gerçekleştirildi

Giresun Üniversitesi, düzenlediği şiir dinletisi ile edebiyatseverleri Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda buluşturdu.
Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü, 26 Mart 2024 Salı günü gerçekleştirdiği şiir dinletisi etkinliğiyle edebiyat dünyasını bir araya getirdi.
Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda düzenlenen bu özel etkinlik, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri başta olmak üzere, birçok edebiyatseveri ağırladı.
Etkinlik, Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün değerli öğretim üyeleri ve yöneticilerinin açılış konuşmalarıyla başladı. Prof. Dr. Hatem Türk, Bölüm Başkanı ve Giresun MYO Müdürü Prof. Dr. Hakan Özdemir, Dekan Prof. Dr. Beyhan Kesik ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güven Özdem, etkinliğin önemine ve edebiyatın toplumsal hayattaki yerine dair düşüncelerini paylaştılar.
Şiir dinletisi, Türk müziği ve şiirin eşsiz uyumunu sahneye taşıyan performanslarla devam etti. Üniversitenin Devlet Konservatuarı Geleneksel Türk Müziği Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Serdar Özdoğan, sazıyla öğrencilere eşlik ederek, şiirleri bir başka boyuta taşıdı. Bu bölüm, katılımcılara hem görsel hem de işitsel bir ziyafet sundu.
Şiir Dinletisi etkinliğinde;Ersin Versan- Fetih MarşıHavva Nur Kıran- Bulutlu ŞiirDr. Öğr. Üyesi Serdar Özdoğan / Elif Torun- Nayino (Türkü)Görkem Tiryaki- GülceSerkan Yılmaz & Funda Yakan- Senin Adın Kavuşmak OlsunFatma Özdemir- Kan TutarEda Karaaslan- NedenDr. Öğr. Üyesi Serdar Özdoğan/ Melek Yıldırım – Felek Çakmağını Üstüme Çaktı (Türkü)Neslihan Bayram- UnutamıyorumSema Tayıncı & Zeynep Akıntürk- Aşk İki KişiliktirYağmur Yavuz- İncitmeMerve Leyla Uzun- Sen NerdesinBerat Uğur- Çocukluk AşkıProf. Dr. Hatem Türk- Rüzgâr,şiirlerini ve eserlerini seslendirdiler.