Giresunspor Eski Başkanı Yamak, Aldığı Senedi İade Edecek

Bir dönem önceki başkan Nahid Yamak’ın Giresunspor’dan alacaklarına karşılık aldığı senedin kulüp tüzüğünün 11.maddesine göre hukuka aykırı olduğu tespit edildi.
BAŞKAN ELTUĞRAL “TÜZÜĞE AYKIRI BİR DURUM”Basın toplantısında Başkan Emin Eltuğral’a yönelttiğimiz “Nahid Yamak’ın kulüpten alacağı ne kadar?” sorumuza; “Nahid Yamak’ın alacağı 600 bin euro değil, 8.5 milyon TL civarında. Kendisi kongre günü yanıma gelerek bana alacaklarına karşılık senet aldığını söyledi. Kulüp tüzüğünün 11.maddesi açık ‘Başkan ve yönetim kurulu üyeleri görevi devam etsin ya da görevden ayrılmış olsun, hiçbir şekilde alacaklarına yönelik temlik koyamaz ve hukuki dava açamaz, takibatta bulunamaz’ maddesi var. Bu maddeye göre yaptığı tüzüğe aykırı. Kendisiyle iletişime geçilmiştir” ifadelerini kullanmıştı.
YAMAK’TAN U DÖNÜŞÜBaşkan Eltuğral, Yeşilgiresun’a yaptığı açıklamada, Nahid Yamak’a senedi iade etmesi için süre verdiklerini aksi halde yargı yoluna başvuracaklarını açıklamasının ardından bir süre sonra Yamak’ın kendilerine geri dönüş yaptığını söyledi.
Eltuğral “Nahid Yamak’a senedi iade etmesini istedik ve süre verdik. Eğer iade etmeseydi yargıya başvuracaktık ama bize dönüş yaparak senedi iade edeceğini söyledi.” ifadelerini kullandı.