GRÜ’de “Proje Deneyimleri 2” Etkinliği Yapıldı

Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şahin ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Eren Baş’ın yanı sıra akademisyenlerin ve öğrencilerin katılım sağladığı konferans, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Etkinliğin açılış konuşması, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Proje Destek ve Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz Genç tarafından gerçekleştirildi.
Konferansta konuşmacı olarak yer alan Prof. Dr. Erol Eğrioğlu, kendi proje deneyimlerini katılımcılarla paylaşarak, proje yürütmenin akademisyen ve öğrencilere sağladığı avantajlardan bahsetti.
Konferans süresince; projelerde amaç, hedefler, özgün değer, yöntem bölümleri yazılırken nelerin göz önünde bulundurulması gerektiğine; iş-zaman çizelgesi, proje ekiplerinin oluşturulması, yaygın etki, risk değerlendirme ve proje bütçesinin hazırlanması konularında ise hangi noktalara dikkat edilmesi gerektiğine değinen Prof. Dr. Erol Eğrioğlu, projelerin değerlendirilmesi aşamasında hangi hususların kabul oranını artırabileceğine yönelik katılımcılara ipuçları verdi.
Prof. Dr. Hüseyin Şahin, Prof. Dr. Eren Baş ve Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz Genç tarafından konferansa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Erol Eğrioğlu’na teşekkür belgesi takdim edildi.