GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu, Seçim Sonrası Ekonomiye Dikkat Çekti

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından yaptığı değerlendirmede, Türkiye’nin demokratik bir seçim sürecini daha geride bıraktığını belirterek, sonuçların ülke ve millet için hayırlı olmasını temenni etti.
Çakırmelikoğlu, ülkenin demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan seçimleri aklıselim bir tutumla tamamladığını ifade etti.
Seçimlerin ardından ülkenin önünde kronikleşen ekonomik sorunlarla mücadele etme ve yaşam koşullarını iyileştirme adına yapısal reformların ve enflasyonla mücadelenin ön planda olması gerektiğine dikkat çeken Çakırmelikoğlu, iş dünyasının karşılaştığı finansmana erişim problemleri, sabit gelirli ve emeklilerin yaşadığı sıkıntılar gibi konuların göz ardı edilmemesi gerektiğini vurguladı.
“Bizler iş dünyası olarak, üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle yatırıma, üretime, ihracata ve istihdama devam edeceğiz ve bu yönde de devletin desteğini beklemekteyiz.”Bu dönemde, seçimsiz sürecin ekonomiye maksimum fayda sağlayacak şekilde geçirilmesinin hedeflenmesi gerektiğini belirten Çakırmelikoğlu, iş dünyasının bu süreçte devletten beklentilerini de dile getirdi. İşletmelerin ve genel olarak ekonominin canlandırılması için devlet desteğinin önemine değindi.