Hani nerde fabrika? Madem yapmayacaktınız neden yıktınız?

Giresun 1. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan ve birçok amatör müsabakaya ev sahipliği yapan OSB Futbol sahası 2022 yılının temmuz ayında yıkıldığından bu yana atıl bir şekilde bekliyor.
1. Organize Sanayi Bölgesinde kurulu bulunan bir tekstil firması tarafından fabrika yapmak için istenen saha arazisi, dönemin siyasetçileri tarafından hiçbir itiraza kulak asmandan yıkıldı.
Aradan geçen neredeyse iki yıla rağmen saha arazisinde herhangi bir çalışma yapılmaması madem yapmayacaktınız neden yıktınız sorusunu akıllara getiriyor.
ASKF ve bazı siyasiler karşı çıkmıştı    Fabrika yapımı için sahanın yıkılacağı kararının duyulması üzerine Giresun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) basın açıklaması yayınlayarak karşı çıkmıştı. Dönemin siyasetçileri ve bürokratlarını çağrıda bulunarak karardan vazgeçmelerini istemişti. 
Dönemin İyi Parti İl Başkanı Abdulkadir Eroğlu ise, Organize Futbol Sahasının gerçek değerinin çok altında bir fiyata satıldığını belirterek: “Tüm sorumluları, savcıları göreve davet ediyorum.” demişti. 
Önceki dönem CHP Milletvekili Necati Tığlı ise Gençlik Spor Bakanına saha ile ilgili önerge vermiş eksikliklerinin giderilmesini istemiş ancak saha yıkıldıktan sonra cevap veren bakanlık sahanın yıkıldığından bile haberi olmadan vatandaşlarımızın hizmetinde diye cevap vermişti.  
Arazi 2 Yıldır Atıl!Fabrika yapılması için bakanlıktan geri alınan ve 2022 temmuz ayı Kurban Bayramından hemen önce yıkılan saha arazisi aradan geçen neredeyse 2 yıla rağmen hiç bir işlem yapılmadan atıl bir şekilde duruyor.