Her Şey Bugün Belli Olacak

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulunun daha önce aldığı karara göre, 11 Ocak’ta başlayan ara transfer dönemi bugün tamamlanacak.
Trendyol 1.Lig’de mücadele den Bitexen Giresunspor transfer yasağını kaldırabilmek için uzun bir süredir çalışma yürütüyor.
Nahid Yamak başkanlığındaki yönetim kurulu, transfere engel olan borçları ödeyip, tahtayı açtırarak, devre arasında takıma takviyeler yapmayı hedefliyor.
28 MİLYON LAZIM..Başkan Yamak, 7 Şubat 2024 Çarşamba günü yaptığı bilgilendirmede yaklaşık 27-28 milyon TL’lik bir açıklarının bulunduğuna dikkati çekerek, “Giresunspor’u yaşatabilmek ve umutlarımızı sürdürebilmek için çok geç olmadan lütfen bir kereliğine olsun birlik olalım ve bu işi hep birlikte halledelim.” ifadelerini kullanmıştı.
KRİTİK GÜNGiresunspor’un uzunca bir süredir tahtayı açmak için ortaya koyduğu uğraş ve mesainin meyvesini verip vermeyeceği bugün belli olacak.
Giresunspor bu akşam mesai saati bitimine kadar transfere engel olan borçlar için ilgili kurumlara ödemelerini yapmak zorunda.
Eğer transfer tahtası açılamaz ise Giresunspor elindeki mevcut futbolcularıyla lige devam edecek ve sezon sonunda şu anki borç daha da katlanarak kulübün karşına çıkacak.
Öte yandan 2023-2024 sezonu birinci transfer ve tescil dönemi, 26 Haziran-15 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleştirilmişti.