İşte 1. Okul! Ortaokullar Arası Bilgi ve Kültür Yarışması’nın Kazananı Belli Oldu!

İl genelinden ortaokulların katılımıyla başlayan eleme turları ve yarı final sonrası  yarışmanın İl Finali, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu organizasyonunda, Mustafa Kemal Ortaokulu çok amaçlı salonunda, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergin Aybar, Şube Müdürü Murat Yavuz ile okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Kanuni Ortaokulu, Özel Doğa Ortaokulu, Bulancak Atatürk Ortaokulu ve Piraziz 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu arasında gerçekleşen ve öğrencilerimizin istek ve arzusuyla oldukça heyecanlı geçen final yarışması sonucu Kanuni Ortaokulu İl Birincisi oldu.
İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu yarışma ile ilgili değerlendirmesinde; Bu tür etkinliklerin öğrencilerimizin bilgilerini sınaması yanında okulların ve öğrencilerin kaynaşmasına, yarışma kültürü ve takım ruhu ile hareket etme becerisini elde etmelerine imkân sağladığını belirtti.
Bu vesileyle Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması’nda birinci olan Kanuni Ortaokulunu tebrik ederken yarışmaya katılan tüm okullarımızın yönetici, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti.