Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde Her Tür Ameliyat Yapılıyor

Giresun’da daha önce gerçekleştirilmeyen özellikli ameliyatlar Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılmaya başlandı.
2023 yılında hastanede ilk defa gerçekleştirilen ameliyatlar;
Dr. Öğretim Üyesi Sema Baki Yıldırım ve Dr. Öğretim Üyesi Kıymet İclal Ayaydın Yılmaz tarafından laparoskopik myomektomi (kapalı miyom ameliyatı) ve TVT (idrar kaçırma ameliyatı), Op. Dr. Salih Kolsuz ve Op. Dr. Öznur Tosun tarafından laparoskopik sakrokolpopeksi ve laparoskopik lateral süspansiyon (kapalı yöntemle rahim sarkması ameliyatı), Op. Dr. Deniz Taşkıran tarafından laparoskopik sakroservikopeksi (kapalı rahim koruyucu rahim sarkması ameliyatı)başta olmak üzere Opr. Dr. Mesut Alçı tarafından gerçekleştirilen çeşitli vajinal ameliyatları içerdi. 
Acil olarak gelen ve akut batın bulgusu olan hastaların neredeyse tamamına tanısal laparoskopi yapıldı.
Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniği, çeşitli açık ve kapalı ameliyatlar ile Giresun ve çevre illerden refere edilen hastalara da hizmet sunmaktadır.
Gelişen teknolojik yenilikleri takip eden hekimler sayesinde hastalar; daha hızlı iyileşme süreci yaşamakta, daha az ağrı çekmekte ve günlük hayatlarına daha hızlı dönebilmektedir.