MHP İl Başkanı Abdullah Karaosmanoğlu “Seçimde MHP Gücünü Artırdı“

Karaosmanoğlu yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi ”31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ilimizde  sorunsuz bir şekilde tamamlanmasından oldukça mutlu olduk. Halkımız demokratik iradesini sandıkta ifade etti. Sonuçlar hayırlı olsun. Seçilen tüm belediye başkanlarımızı, belediye meclis üyelerimizi, il genel meclisi üyelerimizi, muhtarlarımızı ve azalarımızı tebrik eder, başarılar dilerim.
Resmi olmayan sonuçlara göre seçimlerde 2 belde 2’de ilçe olmak üzere 4 belediye başkanlığı kazanmış durumdayız. Bir belediye başkanlığı seçimine itirazımız oldu.  Bir belediye başkanlığını da 57 oy ile kaybetmiş durumdayız. 2019 seçimlerinde 4 olan İl Genel Meclisi Üyesi sayımız 6’ya çıkmıştır. Geçen yıl yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde %15.77 olan oy oranımız, bu seçimlerde %16.63’e yükselmiştir.
Partimizden seçilen yerel yöneticilerimiz vatandaş arasında ayrım yapmadan, aldıkları oy oranlarını gözetmeksizin ilgili tüm yerleşim yerlerine aynı standartlarda belediyecilik ve yerel hizmet götüreceklerdir. Diğer partilerden seçilen yerel yöneticilerimizin de aynı hassasiyeti göstermeleri en büyük temennimizdir.
Partimizin Giresun’daki başarısından dolayı başta Milletvekilimiz Ertuğrul Gazi Konal olmak üzere, il teşkilat yöneticilerini, ilçe teşkilat başkan ve yöneticilerini, kadın kolları başkan ve yöneticilerini, ülkü ocakları başkan ve yöneticilerini, başarımızda büyük katkıları olan seçilemeyen tüm adaylarımızı ve gönül dostlarımızı en içten dileklerimle kutluyorum.
Ayrıca seçimlerin ilimizde demokratik olgunluk, barış ve huzur içerisinde yapılmasını sağlayan; görevli kurum ve kuruluşlara, idareci ve çalışanlarına, özellikle bizlere destek veren seçmenlerimize ve oy kullanılarak vatandaşlık görevini yerine getiren tüm Giresun’lulara teşekkür ediyorum”