MHP’den Seçim Sonuçları ile İlgili Çıkarılan Algıya Cevap!

Akdoğan “Konu ile ilgili Genel Başkan Yardımcımız Sayın Fethi Yıldız’da açıklamada bulunmuştur” dedi ve şu değerlendirmede bulundu ”Partimiz MHP 2 Büyükşehir, 27 il, 103 Metropol ilçe, 344 ilçe ve 331 belde olmak üzere toplam 807 yerde9 seçimlere katılmıştır. Onun dışındaki yerlerde ise Cumhur İttifakı bünyesinde seçimlere girmiştir.
Batı demokrasilerine örnek olacak şekilde şeffaf, açık ve güvenli bir ortamda yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde partimiz MHP; 8 il, 25 Metropol ilçe, 89 ilçe, 98 belde olmak üzere toplam 220 Belediye Başkanlığı kazanmıştır.
Mahalli İdareler Seçimlerinde partilerin oy oranları İl Genel Meclisi sonuçlarına göre hesaplanmaktadır. Seçime girilen yerlerde MHP İl Genel Meclisinde%16.62 oranında oy almıştır.
İlimizde ise İl Genel Meclisinden aldığımız oy oranı ise %16.63 tür. Bilindiği üzere Büyükşehirlerde İl Özel İdaresi olmadığından  İl Genel Meclisi ve üyeleri de yoktur.  
MHP, 28 Büyükşehirde ve birçok Metropol ilçede müstakil olarak değil, Cumhur İttifakı bünyesinde seçime girmiş olduğundan aday çıkarmamıştır.
Bu nedenle, bu bölgelerde oy kullanan MHP’li seçmenlerin oyları Cumhur İttifakı’na yazıldığından partimizin hanesinde gözükmemektedir.  Partimize atfedilen %5 oy oranı gerçeği yansıtmayıp tamamen spekülasyondan ibarettir.
Seçime girdiğimiz yerlerde aldığımız oy oranı%16.62’dir”