MHP’li Belediye Başkan Adayından Çok Konuşulacak Sözler “CHP’ye Kimlerin Oy Taşıdığı Ortada!”

İsminin açıklanmasını istemeyen eski bir AK Partili vekilin gazetemize yaptığı özel açıklamanın ardından MHP Görele Belediye Başkan Adayı Hasan Ali Kodal’dan karşı cevap geldi.
Kodal açıklamasında özetli “CHP’ye kimlerin oyunun taşıdığı açıkça ortadadır. MHP’liler davasını satmaz, partisini satmaz Genel Merkez’inin emrindedir. Tek başına da olsa ülkücü yolunda yürür. Ülkücüler davasının emrindedir.
Bu seçimi Görele’de Cumhur İttifakına kaybettiren büyük gönüllü, kibirli AK Parti yöneticileridir. Bu başarısızlığınızın ve kaybettiğiniz seçimin faturasını bizlere kesilmeye çalışılması alçaklıktır” dedi.
Kodal yazılı olarak yaptığı açıklamasını özetle şöyle sürdürdü ”Şahsi menfaatler ve kişisel hırslar uğruna ittifak yapılmayarak seçim altın tepside CHP ye hediye edilmiştir. Bizi suçlayarak kendi suçunuzu bastırma çabalarınız beyhudedir. İsmini gizli tutarak bizi suçlayan AKP eski Vekil de aynaya bakarsa Giresun Merkez ve ilçelerde CHP’ye kimlerin destek olduğunu net olarak görecektir. Görele’de belediyede ittifak Genel Merkezlerce uygun görülmemiştir.
Bu karar öncesinde AK Parti ile ittifak görüşmelerimiz olmuştur. Bu ittifak görüşmelerimizde aday adaylığı süresince çok olumlu görüşmeler yaptık. Benim adaylığım kesinleştiğinde AK Parti adayı henüz kesinleşmemişti. AK Partinin bazı aday adayları da ittifak yapalım diye benimle görüşmüşlerdir.
Bu görüşmelerimizin çoğunu Milletvekilliği seçimlerinde boşalan Görele Belediye Başkan koltuğuna Belediye Meclisin de yapılan seçim ile MHP Belediye meclis üyelerimizin oyu ile desteklediğimiz Ahmet Süleymanoğlu ile yapılmıştır. Adaylığı kesinleştikten sonra il başkanlıklarımızın bilgisi ile yapılan ittifak görüşmelerinde Görele AK Parti yetkililerinin sundukları şartlar ve olmazsa olmaz diye belirledikleri kırmızı çizgiler yüzünden ittifak görüşmeleri çatlamıştır.
MHP olarak son görüşmeye kadar ittifak yapılması için uğraştık ancak son görüşmeye bizi davet eden ve AK Partinin Görele de en yetkili ismi olan kişinin kuruduğu cümle ‘’biz zaten seçimi kazanıyoruz, sizinle ittifak kurmamızın bize bir faydası yok, sizin partinizin oyumu var, bizim şartlarımızı kabul ederseniz olur’ olmuştur.
Bizde MHP olarak yaptığımız parti içi istişareler sonrası dayatmaları kabul etmediğimizden ittifak masasından kalkmak zorunda kaldık. Bir önceki dönem 2500 oy aldığımızda Görele MHP Belediye başkan adayımız Sayın Ertuğrul Melikoğlu bu seçimde AK Parti adayı sayın Ahmet Süleymanoğlu’na tam destek vermiştir. Geçen seçimde 1. sıra MHP belediye meclis üyemiz olan sayın Beytullah Işkın’da aday gösterilmediği için bize değil AK Parti adayına destek olmuştur.
Bir önce ki yerel seçimde yan yana yürüdüğümüz dava arkadaşlarımızın çoğu bu seçimde AK Partiye destek vermişlerdir” dedi.