Orman Haftası Espiye’de Kutlandı

Fikret BIYIK – Espiye Merkez Mahallesi sahil mevkiinde gerçekleştirilen etkinlikte 800 fidan toprakla buluşturuldu. Fidan dikimi etkinliğine İlçe Kaymakamı Taner Tengir, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Espiye Orman İşletme Müdürü Mutluhan Kurt, daire amirleri ve öğrenciler birer ağaç fidanı dikerek kampanyaya destek verdiler.
Espiye Kaymakamı Taner Tengir ve Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Orman Haftası ve Ağaç Bayramı’nı kutlayarak “Ülkemizin en önemli zenginlik kaynaklarından olan ormanlarımız; birçok canlının da evidir, solunum kaynağıdır, su ve besin deposudur. Daha güzel bir gelecek için yaşama sahip çıkalım, ormanlarımızı koruyalım” ifadelerini kullandılar.
Espiye Orman İşletme Müdürü Mutluhan Kurt, yaptığı konuşmada “Ormanlar, bir milletin en önemli zenginlik kaynaklarındandır. Çok Uzun bir süreçte oluşan ormanlarımızı korumak ve yeni orman alanları oluşturmak hepimizin vatandaşlık görevidir.
Bu vatandaşlık görevimizi yerine getirirken ağacı ve ormanı korumanın uygarlığın en temel göstergelerinden biri olduğunu çocuklarımıza öğretmeli ve bu bilinçle ormanlarımıza sahip çıkmalıyız” dedi.