Şenlikoğlu, Belediyeyi Ne Kadar Borçla Devretti? Kaç Liralık Çek Kesildi?

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Fahri Uzun, Giresun belediyesini 5 yıl önce 270 milyon lira borçla devir aldıklarını ve 900 milyon lira borçla devrettiklerini söylediUzun, Yeşilgiresun’a  verdiği bilgide Belediyenin 900 milyon liralık borcuna karşılık 1 milyar 750 milyon liralık gelirinin olduğunu, kesilen çekin 300 milyon değil, 184 milyon lira olduğunu kaydetti.Sosyal medya üzerinden çeşitli rakamların havada uçuştuğu borçlarla ilgili olarak Yeşilgiresun, AK Partili Belediye Meclis Üyesi Fahri Uzun ile görüştü. Uzun, hesapları yeni başkana devrettiklerini belirterek havada uçuşan borç miktarlarının gerçekleri yansıtmadığını söyledi.
KESİLEN ÇEKLERİN MİKTARI 184 MİLYON LİRAFahri Uzun, Aytekin Şenlikoğlu tarafından 300 milyon liralık çek eksildiği yönündeki iddiaların gerçek dışı olduğunu söyledi. Uzun, kesilen çeklerin toplamının 184 milyon lira olduğunun altını çizerek şöyle dedi” Bu çekler Giresun Belediyesinden alacaklı olan kişi ve kurumlara kesilmiştir. Vadesi de yıl sonuna kadardır” “Niye peşin ödeme yapmadınız” şeklindeki sorumuza ise Uzun;” Belediyenin kasasında para olmadığı için bu yolu seçtik” karşılığını verdi.
TOPLAM BORÇ MİKTARI 900 MİLYON LİRADIRAK Parti Meclis Üyesi Fahri Uzun, Giresun belediyesini 5 yıl önce 270 milyon lira borçla devraldıklarını ve şu anda 900 milyon lira borçla devrettiklerini de söyledi. Uzun, 900 milyon liralık borcun içerisinde kesilen 184 milyon liralık uzun vadeli çeklerin de olduğunu, buna karşılık 1 milyon 750 milyon liralık bütçenin olduğunu da kaydetti.