Toplum Sağlığı ve İntiharlar Konuşuldu

İl İntiharı Önleme Kurul Toplantısı, Vali Yardımcısı  Mehmet Fikret Çavuş başkanlığında, Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ünal Özek’in ve ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla Giresun Valiliği kütüphane salonunda gerçekleştirildi.
Toplantının gündeminde Giresun ili intihar verilerinin sunumu, Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Fatma Gül Helvacı Çelik ve Psikiyatrist Uzm. Dr. Ramazan Murat Uçak’ın sunumları ve intiharı önleme konusunda il düzeyinde yapılabilecek çalışmalar yer aldı. 
Toplantı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı koordinasyonunda; İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Giresun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Giresun Belediyesi temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.