Espiye’de Seçim Toplantısı! İlçe Geneline 104 Sandıkta Oy Kullanılacak! Kayıtlı Kaç Seçmen Var?

Fikret BIYIK – Espiye İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantı, İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Sandık başkanları ve sandıklarda görevli olan memurlarla yapılan toplantıda, Seçim Müdürü Metin Domaç, Seçim Katibi Kadir Çapkın tarafından bilgilendirmeler yapıldı.
Seçim Müdürü Metin Domaç, sandık görevlilerine, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel seçimin sağlıklı ve düzenli bir şekilde tamamlanabilmesinin; seçim kurulu başkanlarının, seçmen kütük bürosu personellerinin, sandık kurulu başkanlarının ve üyelerinin disiplinli çalışmalarıyla mümkün olacağını belirtti.
Domaç, sandık görevlilerinin, 31 Mart 2024 Pazar yapılacak olan Mahalli İdareler Genel seçimi günü oy verme işleminin başlayacağı saat 07.00’den bir saat önce görevli oldukları salonlarda bulunmaları gerektiğini belirtti.
Saat 07.00 itibariyle başlayıp 16.00’de bitecek olan oy verme işleminin ardından tutanakların tutularak imzalanması gerektiğini ifade eden Domac, sandık torbalarının mühürlenmesinin ardından sağlıklı bir şekilde İlçe Seçim Kuruluna teslim edilmesi gerektiğini vurguladı.
Domaç, Espiye‘de 104 sandıkta 27 bin 925 seçmenin oy kullanacağını bildirdi.
Toplantı, soru cevap ve bilgilendirmelerin yapılmasının ardından sona erdi.