Vatandaştan Zamlara Tepki Var!

Giresun Belediye Meclisi’nin gerçekleşen oturumda şehir içi dolmuş ücretlerine zam yapılırken, 2024-2025 öğrenim dönemi için öğrenci servis ücretleri de belirlendi.
Belediye Meclisi’nde oy çokluğuyla alınan karara göre şehir içi dolmuşlarda daha önce 14 lira olan sivil ücret 20 liraya, 10 lira olan öğrenci ücreti ise 14 liraya yükseldi.
Ayrıca şehir merkezine bağlı uzak mevkiler olan Samanlık Kıranı, Kayadibi, Behsat ve Camili Köyü dolmuş ücretleri 22 lira oldu. Zamlı tarifelerin gelecek haftadan itibaren yürürlüğe girmesi bekleniyor.
ÖĞRENCİ SERVİS ÜCRETLERİ DE ZAMLANDIGiresun Belediye Meclisi’nin dünkü oturumunda şehir içi dolmuş ücretlerinin yanı sıra 2024-2025 öğrenim dönemi için öğrenci servis ücretleri de belirlendi.
Buna göre şehir merkezi okullarında öğrenci taşıma ücreti ilköğretim ve liseler için bin 300 lira, Bulancak Anadolu Lisesi ve Keşap Anadolu Lisesi için bin 550 lira oldu.
Ayrıca, ilköğretim kreş ve anaokuluna giden öğrenciler için yardımcı personellere, belirlenen ilköğretim tarifesine ek 100 lira olarak uygulanmasına karar verildi.
VATANDAŞ TEPKİLİŞehir içi dolmuş ve öğrenci servislerine yapılan zam vatandaşların tepkisine yol açtı. Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız bazı vatandaşlar, zamların fazlalığından yakındılar. Özellikle öğrenci servislerine gelen zam velileri şimdiden düşündürmeye başladı. Bazı vatandaşlar da indi bindi tarifesi uygulanmasını yani kısa mesafe için daha az ücret ödenmesi isteğinde bulundular.
Öte yandan Komisyon üyeleri Fahri Uzun ve Hamdi Önde zam oranının kamuoyunun beklentisinin üzerinde olduğunu belirterek ret oyu vermişlerdi.